AKCE VULKÁNY: AKCE SENIOR 55+

Pěšky z panenských pláží až na vrcholky vulkánů

Letecký poznávací zájezd vhodný pro všechny generace. Nadstandardní delegátský servis a péče zaměřená na potřeby klientů 55+. Zájezd je však díky zajímavému programu vhodný i pro mladé účastníky a snad i rodiny s malými dětmi, které již takový krásný program umí vnímat…

DOPRAVA:    letecky - cena letenky a transferu z letiště již zahrnuta v ceně zájezdu.

Sicílie. Mýty opředený ostrov, který odjakživa lákal mnoho cestovatelů a dobyvatelů. Prochoďte ho spolu s námi a poznejte všechny jeho krásy z perspektivy pěšího turisty. Představíme vám krásně divokou, nespoutanou přírodu s majestátními vulkány, které pyšně ční nad krajinou jako mohutní spící obři. Čekají vás pohodové túry, díky nimž poznáte nejen sicilské vulkány, ale ještě mnohem víc...

Na co se můžete těšit:

Etnu – největší činnou sopku Evropy a další sicilské vulkány

černé pláže Liparských ostrovů

Palermo – město, které musíte zažít

nádherné scenérie přírodní rezervace Zingaro

 
objednávka / přihláška – objednávkový formulář
AKCE VULKÁNY: AKCE SENIOR 55+ - Pěšky z panenských pláží až na vrcholky vulkánů

AKCE VULKÁNY: AKCE SENIOR 55+ - Pěšky z panenských pláží až na vrcholky vulkánů

Letecká doprava

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ.

Odlet z Prahy na Sicílii, transfer do hotelu. Ubytování a seznámení s průvodcem.

2. den – ETAPA Č. 1: MAJESTÁTNÍ SOPKA ETNA

Čeká nás túra, při kterém se seznámíme s jedním z nejznámějších sopečných velikánů. Etna, největší činná sopka Evropy, se nám představí v celé své kráse a my budeme mít tu čest vystoupat po stezce Schiena dell´Asino až na vyhlídku umístěnou na úbočí tohoto majestátního vulkánu. Za dalšími úchvatnými výhledy se pak vydáme lanovkou až k samotnému vrcholu Etny, kde si prohlédneme sopečné krátery, z nichž v době aktivity vytéká žhavá láva. To vše za doprovodu krásných vyhlídek do okolí.

3. den – ETAPA Č. 2: TREK PODÉL ŘEKY ANAPO

Dnešní celodenní túra překrásnou přírodou vás jistě nenechá chladnými. Naše kroky povedou nádherným přírodním kaňonem podél řeky Anapo, která se jako had klikatí ve strmých vápencových soutěskách. A právě tady na nás čeká ohromující zážitek v podobě unikátní prastaré nekropole Pantalica (UNESCO). Ve skalních stěnách nacházeli svá přístřeší lidé již v dobách antiky a díky jejich odkazu si zde můžeme prohlédnout opuštěná obydlí i více jak pět tisíc hrobek vytesaných do skal.

4. den – ETAPA Č. 3: PLAVBA NA OSTROV VULCANO

Přes širé moře se vydáme lodí na Vulcano, nejjižnější ostrov Liparského souostroví, kde se ubytujeme v hotelu. Hned poté si vychutnáme další plavbu, tentokrát na ostrůvek Panarea, který je právem považován za nejmalebnější ze všech Liparských ostrovů. Projdeme si jeho tajemné křivolaké uličky vlnící se podél zářivě bílých domečků s charakteristicky modrými dveřmi.

Z Panarei odplujeme na ostrov Stromboli. Ti, kteří budou mít stále energie na rozdávání, mohou vystoupat až na vrchol stejnojmenného vulkánu Stromboli, jenž nám nachystá nevšední zážitek ze setkání se stále činnou sopkou, která v pravidelných intervalech chrlí žhavou lávu.

5. den – ETAPA Č. 4: VÝSTUP NA GRAN CRATERE

Dnešní túra nás po prašných, ale pohodlných úzkých cestách zavede až k obrovskému Gran Cratere, který je hlavní dominantou celého ostrova Vulcano. Tento 80 m hluboký a až 200 m široký kráter je opravdovým velikánem a spatřit ho na vlastní oči pro vás jistě bude nezapomenutelným zážitkem. A abychom trochu odlehčili našim unaveným nohám, vydáme se k unikátní černé pláži, kde si užijeme ten pravý relax a chybět nebude ani koupání v bahenním jezírku.

6. den – PROHLÍDKA MĚSTA PALERMA

Říká se, že kdo nenavštívil Palermo, jako by ani na Sicílii nebyl. Proto se dnes vydáme na prohlídku tohoto životem pulzujícího města, které prostě musíte spatřit! Projdeme si společně jeho historické centrum, kde se soustředí ty nejlepší památky, jež opravdu stojí za to poznat – palermská katedrála z 12. století, normanský palác, fontána Pretoria i místní tržnice.

Až se dostatečně nasytíme té pravé sicilské atmosféry Palerma, vydáme se do blízkého městečka Monreale. Na první pohled možná nenápadné, na druhý nás tu ale přivítá opravdový skvost. Se zatajeným dechem budeme obdivovat místní vyhlášenou katedrálu. Největším lákadlem je její interiér, který je tvořen zlatými mozaikami zabírajícími plochu o velikosti až 6 000 m². Tady si prostě budete připadat jako v pohádce!

7. den – ETAPA Č. 5: VÝLET DO PŘÍRODNÍ REZERVACE ZINGARO

Naše loučení se Sicílií snad nemůže být prozaičtější. Ocitneme se totiž v srdci dechberoucí přírody v rezervaci Zingaro, která se stala domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin. Příjemnou procházkou se vydáme po stezkách, které dříve využívali sicilští pastýři a kde budeme moci obdivovat jedinečné přírodní scenérie. Cesta podél pobřeží přímo vybízí ke koupání. My se určitě nenecháme dvakrát pobízet a využijeme úžasné přírodní zátoky s azurově modrou vodou k odpočinku a stylově se tak rozloučíme s tímto skvělým koutem světa.

8. den

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy

 

Poznámky k programu:

Všechny treky vedou po turistických trasách a jedná se většinou o pohodovou až středně náročnou turistiku.

Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří nechtějí Sicílii poznávat jen jako klasický poznávací zájezd, ale zažít ji trochu jinak (a aktivněji).

Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je nízká treková bota.

Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení.

Minimální počet účastníků: 20.

Změna hotelu vyhrazena.


Ceník ubytování - AKCE VULKÁNY: AKCE SENIOR 55+

Ceník - AKCE VULKÁNY: AKCE SENIOR 55+ - Pěšky z panenských pláží až na vrcholky vulkánů

PŘÍPLATKY:

  • 1/1 pokoj 2.900 Krásy Sicílie; 4.990,- Kč / os  pobyt Vulkány; vždy jen do vyprodání kapacity jednolůžkových pokojů, poté na dotaz
  • pokoj s výhledem na moře 2.290,- Kč  - 3.190,- Kč / os  pobyt

SLEVY:

  • 3. a 4. lůžko děti do nedovršených 0-1,99 let se dvěma dospělými osobami platí pevnou cenu 990,- Kč (bez nároku na lůžko a sedadlo v letadle)
  • 3. a 4. lůžko děti do nedovršených 2-12,99 let se dvěma dospělými osobami platí pevnou cenu 1.500,- Kč / týden

CENA ZAHRNUJE: letecká doprava (přímý charterový spoj Praha - Sicilie a zpět), transfer z letiště do hotelu a zpět na letiště, ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením, stravu formou polopenze ložní a koupelnové prádlo, všechny spotřeby, klimatizace, nadstandardní delegátská péče zaměřená na potřeby klientů 55+, bazén s lehátky a slunečníky, plážový servis, denní úklid, balkon, TV, fén, trezor a další vybavení viz text v barevné části katalogu            
CENA NEZAHRNUJE: pojištění, případná turistická daň cca 1-2 €/ os./den, děti do 9,99 let neplatí

[ zpět ]

 

Partneři: